Поради в написанні твору
Перед вами поставили задачу написати твір про традиції українського народу? А може потрібно створити твір про людську жадібність або на будь-яку іншу тему? Скориставшись порадами від професіоналів, що розміщені нижче, ви зможете виконати навіть найскладніший проєкт не докладаючи зусиль.
Твір: ваше завдання – наші поради
Прочитайте вголос готове есе хоча б один раз. Читаючи вголос, ви швидко розпізнаєте помилки, особливо граматичні, некрасиві формулювання, складні речення та багато іншого, що може бути присутнє у вашому творі по М. Коцюбинському тощо. Найкращим варіантом буде роздрукувати есе один раз і читати з паперової версії, тому що таким чином ви гарантовано знайдете помилки, що не були помічені під час написання та читання з екрана. Обов’язково змінюйте свій стиль написання в кожному есе та ніколи не дотримуйтеся однієї моделі. У цьому допоможуть наступні поради:
- Уникайте повторення слів, використовуйте синоніми, наприклад: Замість постійного «скажи» іноді варто вживати слова на кшталт «поясни», «розтлумач», «стверджуєш», «розповідаєш» тощо.
- У творі англійською мовою уникайте якомога частіше вживати допоміжні дієслова («mave», «be», «will») і, якщо можливо, такі модальні дієслова, як «can», «should», «may», «must» тощо.
- Завжди починайте послідовні речення по-різному.
- Уникайте зв’язування найпростіших речень за схемою підмет – присудок – об’єкт.
- Уникайте дуже довгих і заплутаних речень, оскільки їх важко читати, а це виснажує читача, який може втратити інтерес до подальшого ознайомлення. Крім того, помилки, як правило, вкрадаються саме тоді, коли довжина речень збільшується. До речі: з великим словниковим запасом легше писати твір про духовні цінності тощо різними способами. За допомогою кількох простих хитрощів ви можете розширити свій словниковий запас, а це точно стане в пригоді вам у наступному есе. Ці вправи ідеально підходять для розширення словникового запасу:
- Багато читайте
- Грайте в слова (наприклад, Ерудит)
- Формулюйте варіанти речень (робіть одне те саме речення іноді коротким, іноді довгим, а потім погляньте, який варіант вийшов кращим)
Твір: звичаї написання та ще декілька важливих порад
- Почніть із часовим запасом. Якщо ви маєте здати твір про вчинки герою якогось роману тощо, за тиждень, а ви розпочинаєте лише напередодні, то гарантовано отримаєте стрес і, ймовірно, не напишете настільки довершену працю, ніж та, якій було приділено достатньо часу.
- Заплануйте фіксований час написання. Зарезервуйте фіксований час для написання, який не переривається зустрічами чи дозвіллям. Час може відрізнятися залежно від вашого віку та складності есе, але відрізки не повинні бути надто короткими чи надто довгими.
- Включіть у графік достатню кількість перерв. Найпізніше ніж годину через годину в процесі праці над твором по «Перевтіленню» Кафки чи на іншу тему слід зробити невелику перерву і порухатися. Це розслабить м’язи та дасть вам нову енергію.
- Працюйте без перешкод. Уникайте всіх можливих відволікаючих факторів в процесі написання твору про сонце, як головний символ у світогляді слов’ян тощо. Це також включає перегляд телевізора у фоновому режимі, здійснення телефонних дзвінків або перевірку соціальних мереж знову і знову.
- Якомога більше практикуйтесь. Як і майже всі навички, написання есе означає постійну практику. Багато з наведених вище порад стануть вам у пригоді, якщо потрібно написати прозовий твір, однак все буде ще простіше, якщо ви засвоїте їх, і, регулярно практикуючись, виробите певну запозичену або особисту модель для написання есе. Це економить час, який ви можете інвестувати у свої справи або подальше навчання. Крім того, ви можете практикуватися у створенні есе, живучи своїм повсякденним життям. Наприклад, спробуйте написати конспекти текстів, які ви читаєте у вільний час і згодом помітите, як швидко придбаєте впевненість у своїх силах, а також необхідні навички для того, щоб з легкістю створювати великі та маленькі твори. З іншого боку, як тренування ви можете практикувати звіти про особистий досвід за допомогою щоденника, і, навіть, використовувати фільми, щоб потренуватися характеризувати людей (виберіть персонажа зі свого улюбленого кіно та спробуйте написати про нього коротку характеристику). Можливо, такий твір вам не знадобиться для семінару в університеті, але кожна подібна вправа покращує ваші вміння та навички у даному контексті.
Пишемо ідеальний твір: розбираємось в типах есе
Існують наступні найпоширеніші типи есе:
- Синопсис – короткий опис суті (зазвичай художнього) тексту. Мета полягає в тому, щоб читач знав усі основні події та персонажів, які стосуються сюжету. Зміст має містити таку інформацію:
- місце дії
- час дії
- важливі фігури
- характеристика героїв (Про що вони думають? Що вони почувають? Як вони діють?)
- важливі події та їх зв'язок
- Інтерпретація – аналіз тексту на фоні конкретного питання, наприклад по одному з творів Кафки. Це питання може стосуватися часу виникнення, форми тексту або конкретної теми. Основою цього типу есе є аналіз змісту та мови, що включає:
- використання риторичних стилістичних прийомів та їх дія
- помітні особливості в структурі тексту (структура, синтаксис, граматика)
- інші особливості
- Характеристика – належить до детального опису персонажа з тексту. Усі характеристики, які ви приписуєте людині у своєму есе, мають бути зрозумілими, і доказами цього слугують цитати з тексту-оригіналу. Залежно від вимог до есе, наприкінці характеристики твору-етюду потрібно з’ясувати, який вплив має персонаж на основні події сюжету. Характеристика часто складається за такою схемою:
- зовнішній вигляд
- передісторія
- поточна ситуація (соціальне становище, контакти)
- поведінка (примхи та звички)
- думки та почуття
- мова
- Дискусія – являє собою фактичний розгляд конкретного тексту чи теми. Мета такого есе — відповісти на конкретне запитання на основі аргументів у тексті або за допомогою вільної аргументації. Основними компонентами дискусії як твору (наприклад, по персоні Володимира Великого і його ролі у ставленні Київської Русі) є:
- запитання
- аргументи «за» і «проти».
- приклади на підтвердження аргументів
- ваша особиста думка
- Essay – це англійський термін, який часто використовується як синонім твору про сучасне суспільство, або на іншу тему. Есе тісно пов’язане з дискусією, оскільки обидва стосуються обговорення певного тексту чи теми, тому здебільшого у ньому слід дотримуватися тієї ж структури, що й у самій фактичній дискусії. Відрізнити есе від дискусії можна за наступними ознаками:
- образотворча мова
- використання різних стилістичних прийомів (часто – іронія)
- орієнтування на власну думку
- Переказ - розповідь своїми словами оповідання, повісті чи байки. У переказі дуже важливо, щоб зміст, тобто час, місце і персонажі сюжету, залишалися незмінними. Завдання полягає в тому, щоб розповісти ту саму історію іншим, але не менш яскравим способом, ніж в оригіналі. Переказ якогось жанрового твору повинен включати:
- всі важливі події у правильному порядку
- всіх важливих персонажів
- стилістичну схожість з оригіналом
- збереження усних висловлювань («пряма мова»), де б вони не з’являлися в оригіналі
- минулий або теперішній час оповідання
- закритий, несподіваний або відкритий фінал оповідання
- Вільна розповідь – мета полягає в тому, щоб написати історію на визначену тему або використовуючи певні слова. Починається вступом, у якому розповідається про місце і час дії, а також про важливих людей з переходом до основної частини, де розгортається сюжет. Напруга наростає до кульмінації, яка досягається в кінці основної частини. У фінальній частині градус знову спадає, а сюжетні лінії зближуються. У вільній розповіді – творі (наприклад про Прометея) ви можете вибрати між різними формами оповідання: від першої особи, від автора або як нейтрального оповідача.
- Звіт про особистий досвід – тут ви описуєте конкретну подію, яку самі пережили (наприклад, твір про день зі своїм дідом). Часто викладачем надається головна тема для есе, тоді як найпоширенішими напрямками є канікули, досвід спілкування з тваринами, стосунки у школі, з друзями тощо. Для звіту про особистий досвід важливо:
- обмежитись власним досвідом
- створити великий і детальний опис
- триматися правди, тобто нічого не перебільшувати, не прикрашати та не вигадувати
- вести розповідь у минулому часі Вам потрібен твір на тему : «Що робить мене щасливим»? А може задали твір по персонажах «Кайдашевої сім’ї»? Спеціалісти на нашому сайті готові написати для вас працю на будь-яку тему згідно з висунутими умовами на найвигідніших для вас умовах і надіслати її у точно вказані вами строки.